Γιοβάνοβιτς: “Το πέναλτι έκρινε το ματς”

Στην καλή εμφάνιση της ομάδας, αλλά και στο πέναλτι που έκρινε το ματς αναφέρθηκε ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς

Ο Παναθηναϊκός δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη (1-3) στο “Απόστολος Νικολαΐδης” κόντρα στον ΠΑΟΚ, παρά την προσωρινή ισοφάριση της ομάδας.

Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς, μετά την λήξη της αναμέτρησης, αναφέρθηκε στην καλή εμφάνιση της ομάδας και στο γεγονός ότι το πέναλτι έκρινε την αναμέτρηση.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

“Είναι λίγο δύσκολο αυτήν τη στιγμή να κάνουμε μεγάλη ανάλυση. Έγινε ένα καλό παιχνίδι, αρκετά ανοιχτό και από τις δύο πλευρές.

Ξεκινήσαμε καλά όπως θέλαμε, όμως σε μια ανύποπτη φάση δεχθήκαμε γκολ και αυτό μας αποσυντόνισε στη διάρκεια του 1ου ημιχρόνου και δεν είχαμε συνέχεια, όπως στην αρχή. Στο 2ο ημίχρονο έγινε ένα ανοιχτό παιχνίδι και ισοφαρίσαμε.

Οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες για να πάρουν το παιχνίδι, είχαμε καλές φάσεις για να προηγηθούμε. Η φάση του πέναλτι ήταν και πάλι μια φάση ασήμαντη που ουσιαστικά έκρινε την έκβαση του ντέρμπι προς την πλευρά του ΠΑΟΚ”.