Γκέλαρε η Ίντερ, τριάρα για Ουντινέζε

Πάρα την ανατροπή δεν έφυγε με το “διπλό” η Ίντερ, εύκολη νίκη για Ουντινέζε.

Ισόπαλη ήρθε η Ίντερ στη Βερόνα εναντίον της Ελλάς, με 2-2. Με τους βαθμούς της νίκης έφυγε και Ουντινέζε από την έδρα της ΣΠΑΛ, για την 31η αγωνιστική της Serie A.

Στην Βερόνα, η Ελλάς “πάγωσε” τους Νερατζούρι, καθώς στο 2ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Λάζοβιτς. Ωστόσο, στπ δεύτερο ημίχρονο η Ίντερ κατάφερε να ανατρέψει το σκορ και να πάρει την νίκη. Αρχικά ισοφάρισε στο 49′ με τον Καντρέβα. Το 2-1 πετύχε με αυτογκόλ ο Ντιμάρκο στο 55ο λεπτό. Ωστόσο, η Βερόνα βρήκε την απάντηση και καταφέρει να ισοφαρίσει στο 85ο λεπτό, με τέρμα του Βαλόσο.

Την νίκη με σκορ 3-0 πήρε η Ουντινέζε στην έδρα της ΣΠΑΛ. Ο Ντε Πολ στο 18′ άνοιξε το σκορ με σουτ εντός της περιοχής. Πριν το ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και δεύτερο τέρμα, με τον Οκάκα στο 35ο λεπτό. Το τελικό 3-0 για την Ουντινέζε πέτυχε ο Λασανιά, μετά από ασίστ του Σεκό Φοφανά, στο 81′.