Ισόπαλες στο φιλικό ΠΑΣ Λαμία-ΑΕΛ

Λαμία και Λάρισα ήρθαν ισόπαλες σε φιλική αναμέτρηση, αφήνοντας καλές εντυπώσεις.

Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Λαμία και Λάρισα, σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο ΔΑΚ Λαμίας.

Ένας αγώνας με αρκετές φάσεις και από τις δύο πλευρές, με τις δύο ομάδες να αφήνουν θετικά συμπεράσματα. Το γκολ για την ομάδα της Φθιώτιδας πέτυχε ο Ρόμανιτς, ενώ για την ΑΕΛ ο Μιχαήλ.

Στα πρώτα λεπτά του φιλικού αγώνα η Λαμία πίεζε περισσότερο, όμως το ματς στο δεκάλεπτο έχασε το ρυθμό του, αφού και οι δυο ομάδες έκαναν πολλά φάουλ.

Τεράστια ευκαιρία είχε η Λαμία με τον Τάσο Καραμάνο στο 14ο λεπτό σε τετ-α-τετ με τον Νάγκι, ο οποίος κατάφερε και έδιωξε.

Αρκετές προσπάθειες έκανε ο Τρούγιτς να νικήσει τον Επασί, αλλά δεν τα κατάφερε.

Δυο ακόμα κλασικές ευκαιρίες υπήρξαν και από τις δυο ομάδες στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου το όποιο τελείωσε στο 0-0.

Στο 51ο λεπτό ο Ρόμανιτς έκανε το 1-0 για την ομάδα της Λαμίας μετά από εξαιρετική πάσα του Μπεχαράνο.

Δέκα λεπτά αργότερα, μετά από ένα κερδισμένο κόρνερ της ΑΕΛ, ο Τόρζε εκτέλεσε και ο Μιχαήλ με κεφάλια ισοφάρισε κάνοντας το 1-1.

Άλλη μια κλασική ευκαιρία έχασε η ΑΕΛ και έτσι δεν κατάφερε να αλλάξει το τελικό 1-1.

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Γιώργος Πετράκης): Επασί, Σκόνδρας(76’ Προβυδάκης), Σαραμαντάς, Βύντρα, Αντέτζο, Μπεχαράνο, Νιάσε(74’ Μπουλούλης), Βιγιάλμπα, Κωστίκας(70’ Μπιανκόνι), Καραμάνος, Ρόμανιτς(81’ Βλαχομήτρος)

ΑΕΛ (Μιχάλης Γρηγορίου): Νάγκι, Μπέρτος, Φίλιπ, Ζίζιτς, Μιχαήλ, Αλί, Σετσέροβιτς, Τόρζε, Μιλοσαβλιεβιτς, Τρούγιτς, Ντουρμισάι