Ισοπαλία για Οσασούνα και Ουέσκα

Ισοπαλία στην Παμπλόνα ανάμεσα σε Οσασούνα και Ουέσκα, που μοιράστηκαν τους βαθμούς

Για την 10η αγωνιστική της la liga, ισόπαλες με 1-1 έμειναν Οσασούνα και Ουέσκα. Το αποτέλεσμα αυτό έδωσε ένα πόντο σε κάθε ομάδα και έστειλε την Οσασούνα στην 11η θέση με 11 βαθμούς, ενώ η Ουέσκα βρίσκεται στην 17η θέση με 7 βαθμούς.

Το παιχνίδι άρχισε ιδανικά για την Ουέσκα που βρήκε το γκολ με τον Ραμίρες στο 5ο λεπτό. Μετά τη σύγχυση που υπήρξε στην άμυνα της Οσασούνα, βρέθηκε στο κατάλληλο σημείο για να σκοράρει.

Η Ουέσκα είχε και άλλη μεγάλη ευκαιρία στο 15′ να διπλασιάσει τα τέρματα της, αλλά ο Ερέρα απομάκρυνε το σουτ του Φερέρο. Την ίδια κατάληξη είχε και το σουτ του Πέρεθ από πλευράς Οσασούνα στο 25′.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Οσασούνα ήθελε να πάρει κάτι από το ματς και μπήκε δυναμικά έχοντας τρεις καλές στιγμές στα έξι πρώτα λεπτά, με την κεφαλιά του Γκαρσία στο 46′ που έφυγε λίγο άουτ, το σουτ του Μπούντιμιρ που έδιωξε ο Φερνάντες και την εξ’ επαφής επέμβαση του τερματοφύλακα της Ουέσκα στο σουτ του Ένριτς στο 51′.

Η προσπάθεια της Οσασούνα επιβραβεύτηκε στο 68′ με γκολ του Γκαρσία ύστερα από την κάθετη του Τζόνι.Ύστερα το παιχνίδι είχε ελάχιστες καλές στιγμές και μοιραία το 1-1 ήταν το τελικό σκορ.