Ισόπαλο το ματς στους Ζωσιμάδες

Ο ΠΑΣ Γιάννινα υποδέχθηκε τον ΠΑΣ Λαμία στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής σ’ ένα παιχνίδι που ήρθε ισόπαλο (0-0).

Ο ΠΑΣ χρειαζόταν περισσότερο την νίκη από τον ΠΑΣ Λαμία, που έχει αρχίσει να ανεβάζει αισθητά τους ρυθμούς του.

Πολύ αμφίρροπο και αδιάφορο ήταν το παιχνίδι του ΠΑΣ με την Λαμία. Χωρίς ιδιαίτερες στιγμές κύλισε το πρώτο ημίχρονο στους Ζωσιμάδες. Πολύ κακή ήταν η εικόνα του ΠΑΣ Γιάννινα.

Καμία από τις δύο ομάδες δεν μπόρεσε να δημιουργήσει αξιοσημείωτες ευκαιρίες.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα είχε μία αναγκαστική αλλαγή. Αυτή του Βιντάλ με τον Κάστρο στο 26ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης υπήρξε μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Καραμάνος έβγαλε εξαιρετική πάσα στον Επστάιν ο οποίος εκτέλεσε και πήγε άουτ.

Στο 50΄ λεπτό ο Καραμάνος έχασε φοβερή ευκαιρία για τον ΠΑΣ Λαμία, μετά από λάθος της άμυνας του ΠΑΣ Γιάννινα.

Η Λαμία άρχιζε πάλι να παίζει πολύ αμυντικά προσπαθώντας να κρατήσει την λευκή ισοπαλία και το κατάφερε.

Το ματς έληξε 0-0, όπως και πέρυσι με το σκορ στο 1-1.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Σιόντης, Αθανασιάδης, Σαράνοφ, Μπαράλες, Πλιάτσικας,

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Πετράκης Γιάννης) : Βελλίδης, Τσικάρσκι, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Αποστολόπουλος, Ντόλοβατς, Λίλα, Σιόντης(70′ Νικολιάς), Βιντάλ(26′ Κάστρο), Μυστακίδης(62′ Ξύδας), Αθανασιάδης

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Μάκης Χάβος) : Σαράνοφ(89′ Μελίσσας), Βάντερσον, Πλιάτσικας, Αντέτζο, Βασιλαντωνόπουλος, Δημούτσος, Σκόνδρας, Επστάιν(77′ Ρόμανιτς), Μπερτόλιο, Καραμάνος(92′ Ασίγκμπα), Μπαράλες