Ισοπέδωσε την Μπέρνλι η Λέστερ

Δεν κατάφερε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα η Μπέρνλι κόντρα στην Λέστερ .

Για την 2η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ, η Λέστερ πήρε την νίκη με 4-2 επί της δυναμικής Μπέρνλι στο “Κινγκ Παουερ”.

Στο πρώτα λεπτά του πρώτου μέρους η Μπέρνλι ήταν καλύτερη ανοίγοντας το σκορ στο 10’ με τον Γουντ. Ωστόσο η Λέστερ  ανέβασε την απόδοσή της και στο 20’ έφερε το ματς στα ίσια με δράστη τον  Χάρβεϊ Μπαρνς αν και οι δυο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους για γκολ δεν μπόρεσαν να τις εκμεταλλευτούν. Το 1-1 ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη το αυτογκολ του  Έρικ Πίτερς στο 50’ έκοψε τα πόδια της Μπέρνλι των αρκετών απουσιών. Στο 61’ ο Τζέιμς Τζάστιν έκανε το 3-1, στο 73’ ο Τζίμι Νταν  στο ντεμπούτο του μείωσε σε 3-2 δίνοντας ελπίδες να ξανά μπουν στο παιχνίδι οι φιλοξενούμενοι . Όμως ο Πράετ είχε άλλη γνώμη και στο 79’ με δυνατό σουτ έκανε το τελικό 4-2.