Γιοβάνοβιτς: “Πρόβλημα να χάνεις δύο παιχνίδια με παρόμοιο τρόπο”

Προβληματισμένος εμφανίστηκε ο προπονητής του Παναθηναϊκού, Ιβάν Γιοβάνοβιτς μετά τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα της ομάδας

Ο Παναθηναϊκός δέχτηκε την δεύτερη συνεχόμενη ήττα, αυτή τη φορά από τον Άρη στην Θεσσαλονίκη με 1-0 για την 3η αγωνιστική.

Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς μετά την λήξη της αναμέτρησης, μίλησε για την προσπάθεια των παικτών του στον αγωνιστικό χώρο και για το γεγονός ότι δεν κατάφερε η ομάδα να ανατρέψει το σκορ που το γκολ που δέχτηκε στα πρώτα λεπτά του αγώνα.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

“Σε δύο παιχνίδια δεχθήκαμε γκολ στην αρχή, δεν μπορέσαμε στη διάρκεια να ανατρέψουμε το σκορ. Ήταν ένα παιχνίδι όπως περιμέναμε, δεν είχε ποιότητα, άλλαζε ο έλεγχος του παιχνιδιού δεν δικαιούμασταν να χάσουμε, αλλά χάσαμε με αυτό το γκολ στην αρχή.

Σίγουρα είναι πρόβλημα όταν χάνεις δύο παιχνίδια, τα χάσαμε με παρόμοιο τρόπο. Είμαστε ομάδα που προσπαθεί στον αγωνιστικό χώρο, θα περάσουν χρόνο οι νέοι παίκτες που ήρθαν και θα είμαστε καλύτεροι”.