Κόλλησε στην ισοπαλία η Λυών

Έβαλε «στοπ» η Ρεμς στην Λυών.

Για την 29η αγωνιστική του Γαλλικού πρωταθλήματος η Ρεμς κατόρθωσε να μοιραστεί βαθμούς με την Λυών 1-1.

Η Ρεμς προηγήθηκε με τον Καφαρό στο 33’ μετά το γκολ, οι γηπεδούχοι κρατούσαν  με τρομερή υπομονή και σωστή αμυντική προσέγγιση το προβάδισμά τους ως τις καθυστερήσεις. Καθως ο Καντεβέρε έφερε το ματς στα ίσια και γλύτωσε την ομάδα του από την ήττα.

Η Λυών μετά από την σημερινή ισόπαλα έχασε σημαντικό έδαφος και την ευκαιρία να πιάσει τη Λιλ στην κορυφή, έστω και με ένα ματς περισσότερο.

Πλέον οι «λιλουά» και η Παρί Σεν Ζερμέν έχουν την ευκαιρία να αποσπαστούν από την Λυών και να κάνουν το δρόμο για τον τίτλο κούρσα για δύο.