Κυριάρχησε η Τσουκαρίτσκι επί της Μπανάντς

Νικήτρια ήρθε η Τσουκαρίτσκι κόντρα στη Μπανάντς με 5-0, ενώ ισόπαλες ήρθαν οι Κλάκσβικ-Τρακάι και οι Μπάντοστ Ποντγκόριτσα-ΤΣΣΚΑ Σόφιας, στο πλαίσιο της δεύτερης φασης των προκριματικών του Europa League.

Μπανάντς-Τσουκαρίτσκι

Κυρίαρχη αναδείχθηκε η Τσουκαρίτσκι απέναντι στη Μπανάντς με 5-0.

Μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης ο Στογιάνοβιτς άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Ο Τεντιτς στο 31’ σκόραρε και πέτυχε το 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι επέστρεψαν δυναμικά και στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 50ο λεπτό ο Λουκοβιτς έγραψε το 3-0, ενώ στο 71’ ο Μπιρμαντσεβιτς έκανε το 4-0 για την ομάδα του Βεσελίνοβιτς.

Το τελειωτικό…χτύπημα στους γηπεδούχους το έδωσε πέντε λεπτά αργότερα ο Στογιάνοβιτς, ο οποίος με εύστοχο πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 5-0 για την ομάδα του.

Κλάκσβικ-Τρακάι

Στο μηδέν κόλλησαν Κλάκσβικ και Τρακάκη, αφού οι δυο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με 0-0.

Οι δυο ομάδες και στην πρώτη φάση των προκριματικών είχαν έρθει ισόπαλες με 1-1.

Μλάντοστ Ποντγκόριτσα-ΤΣΣΚΑ Σόφιας

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε και η αναμέτρηση ανάμεσα στη Μλάντοστ Ποντγκόριτσα και τη ΤΣΣΚΑ Σόφιας, αφού έληξε ισόπαλη με 0-0.

Η ΤΣΣΚΑ Σόφιας στην πρώτη φάση είχε νικήσει με 4-0 στην έδρα της, οπότε παρά την ισοπαλία, διατηρεί το προβάδισμα.