Λάζλο Μπόλονι: «Κάναμε λάθη, τα οποία πρέπει να τα ξεπεράσουμε»

Στα λάθη της ομάδας που οδήγησαν στην ήττα αναφέρθηκε ο Λάζλο Μπόλονι μετά το τέλος της αναμέτρησης

Ο Παναθηναϊκός δεν κατάφερε να επικρατήσει εκτός έδρας κόντρα στον Ολυμπιακό παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε με 0-1. Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν και προηγήθηκαν, με το 3-1 να διαμορφώνεται στα τελευταία λεπτά των καθυστερήσεων.

Ο προπονητής του «Τριφυλλιού», Λάζλο Μπόλονι, αναφέρθηκε στα λάθη που έκαναν οι παίκτες του, που οδήγησαν την ομάδα στην ήττα, χωρίς να παραλείψει να δώσει συγχαρητήρια στον αντίπαλο για τη νίκη του Ολυμπιακού και το ότι κέρδισε ένα ακόμα πρωτάθλημα.

Όσα δήλωσε:

«Για να μπορέσουμε να διεκδικήσουμε κάτι, θα έπρεπε να παίξουμε λίγο καλύτερα. Θεωρώ ότι κάποιες στιγμές κάναμε λάθη, αλλά θα πρέπει και αυτά να τα ξεπεράσουμε. Δεν θα ήθελα να μπω τώρα σε αναλύσεις. Ο Ολυμπιακός πήρε το πρωτάθλημα και θέλω να τους συγχαρώ για όλη τη διαδρομή που έκαναν».