Ligue 1: Άνετη επικράτηση της Παρί Σεν Ζερμέν κόντρα στη Ρεν

Ήττα για την αντίπαλο του Παναθηναϊκού, Ρεν από τη Παρί Σεν Ζερμέν.

Στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Ligue 1, η Παρί Σεν Ζερμέν επικράτησε της Ρεν με 1-3 στο “Ροαζόν Παρκ” και πλησίασε την πρωτοπόρο Μονακό, καθώς βρίσκεται στην 3η θέση.

Ο Βιτίνια στο 32ο λεπτό άνοιξε το σκορ με πολύ ωραίο σουτ που κατέληξε στο δεξί παραθυράκι της εστίας για το 0-1.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Ζαίρ-Εμερί έκανε τη σέντρα και βρήκε τον Χακίμι μέσα στην περιοχή, ο οποίος σκόραρε με κεφαλιά γράφοντας το 0-2.

Στην επανάληψη, η Ρεν προσπάθησε να απειλήσει και βρήκε το γκολ στο 56′ όταν ο Γκουιρί με κεφαλιά μείωσε σε 1-2.

Η χαρά για τους γηπεδούχους δεν κράτησε πολύ, αφού ο Κόλο Μουανί που μόλις είχε περάσει ως αλλαγή πήρε μια συρτή πάσα από τον Χακίμι και εύκολα νίκησε τον Μανταντά για το 1-3.

Νωρίτερα, Λιλ και Λανς έμειναν ισόπαλες με σκορ 1-1, με την ομάδα του Πάολο Φονσέκα να βρίσκεται πλέον για τα καλά στο “κυνήγι” για μια θέση στην πεντάδα.