Ligue 1: Ξέφυγε στο +8 η Παρί Σεν Ζερμέν

Η Παρί Σεν Ζερμέν επιβλήθηκε 2-0 της Λανς.

Για την 18η αγωνιστική του Γαλλικού πρωταθλήματος, η Παρί Σεν Ζερμέν νίκησε 2-0 τη Λανς.

Οι «πρωτευουσιάνοι» απέκτησαν αέρα 8 βαθμών από τη δεύτερη Νις, το παιχνίδι ξεκίνησε με τη Λανς να κερδίζει πέναλτι στο 6΄ ο Φρανκόφσκι ήταν άστοχος από τα έντεκα βήματα καθως ο Ντοναρούμα έκανε σπουδαία επέμβαση κρατώντας το 0-0.

Η Παρί πήρε το προβάδισμα στο 30΄ με τον Μπαρκολά, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής του Γκραντίτ.

Στο 89΄ τελείωσαν όλα με το γκολ του Μπαπέ μετά την ασίστ του Ντεμπελέ.