Λουτσέσκου: «Καταφέραμε μια ευρεία νίκη»

Ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα και την ευρεία νίκη της ομάδας του εμφανίστηκε ο Ραζβάν Λουτσέσκου

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε στην Τούμπα με το ευρύ 4-0 κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα για την 18η αγωνιστική.

Ικανοποιημένος εμφανίστηκε ο Ραζβάν Λουτσέσκου για το δεύτερο ημίχρονο που έπαιξε η ομάδα του, επισημαίνοντας ότι ίσως το σκορ θα μπορούσε να ήταν και μεγαλύτερο. Ωστόσο, δεν παρέλειψε να αναφερθεί και στις χαμένες ευκαιρίες του ΠΑΣ Γιάννινα.

Όσα δήλωσε:

«Δεν ξεκινήσαμε όπως θέλαμε, είχαμε αργό ρυθμό και δεν κυκλοφορούσαμε τη μπάλα όπως θέλαμε να κάνουμε. Ίσως χάσαμε εύκολες μπάλες. Στο δεύτερο ημίχρονο ξεκινήσαμε όπως ήθελα γι’ αυτό και στο πρώτο πίεζα τους ποδοσφαιριστές. Κυκλοφορήσαμε σωστά τη μπάλα αλλάζοντάς την από τη μία πλευρά στην άλλη με τον αντίπαλο να τρέχει. Είχαμε καλή κυκλοφορία και passing game, το σκορ ίσως να μην αντικατοπτρίζει την πλήρη εικόνα του παιχνιδιού. Στο πρώτο δεκάλεπτο χάσαμε εύκολα κάποιες μπάλες και ο αντίπαλος θα μπορούσε να τις εκμεταλλευτεί.

Παίζουμε 11 εναντίον 11, δεν μπορούμε να αφαιρέσουμε τη δυνατότητα ενός αντιπάλου να δημιουργήσει κάποια πράγματα. Σήμερα μιλάμε για 1-2 χαμένες μπάλες στην αρχή. Ενδεχομένως κάποιες ομάδες να μην παρουσιάζονται θερμά στις αρχές του παιχνιδιού όπως ο ΠΑΣ που δημιούργησε κάποιον κίνδυνο.

Οι παίκτες μου κατάφεραν μία ευρεία νίκη, δεν μπορώ να έχω κάποιο παράπονο. Μπορούσαν να πετύχουν περισσότερα πράγματα, σαν προπονητής θέλω τα πράγματα να πηγαίνουν τέλεια σε κάθε παιχνίδι από την αρχή μέχρι το τέλος».