Λίβερπουλ- Άστον Βίλα: Με ανατροπή και στο τέλος οι «Κόκκινοι»

Στο τέλος ο Αλεξάντερ-Άρνολντ έσωσε τη Λίβερπουλ και την κράτησε ζωντανή στη διεκδίκηση της 4ης θέσης στην Πρέμιερ λιγκ

Η Λίβερπουλ επικράτησε με 2-1 της Άστον Βίλα στο Άνφιλντ, για την 31η αγωνιστική της Πρέμιερ λιγκ.

Η ομάδα του Κλοπ με αυτή τη νίκη ανέβηκε στην 4η θέση με 52β (έχοντας αγώνα περισσότερο), ενώ οι “Χωριάτες” παρέμειναν στους 44β και στην 10η θέση.

Οι “Κόκκινοι” βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 43ο λεπτό με το γκολ του Γουότκινς, με την Άστον Βίλα να αιφνιδιάζει και να πηγαίνει στα αποδυτήρια με το υπέρ της 0-1. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και ισοφάρισαν στο 57ο λεπτό με τον Σαλάχ, για να φτάσει στις καθυστερήσεις στη νίκη με το γκολ του Αλεξάντερ-Άρνολντ.

Πλέον οι Πρωταθλητές Αγγλίας κοιτάζουν το επόμενο αγώνα και τη ρεβάνς για το Τσάμπιονς λιγκ κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης (14/4), όπου θέλουν να πετύχουν την μεγάλη ανατροπή μετά την ήττα με 3-1 στο Αλφρέντο Ντι Στέφανο.