Λουτσέσκου: «Μετά το πέναλτι χάσαμε το μυαλό μας»

Δυσαρεστημένος από τη διαιτησία έμεινε ο Ραζβάν Λουτσέσκου, αλλά στάθηκε και στην προσπάθεια των δύο ομάδων

Ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε από τον Παναθηναϊκό με 1-0 στη Λεωφόρο, για την 3η αγωνιστική των playoffs της Super league 1.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου, μετά την λήξη της αναμέτρησης, μίλησε τόσο για τον Παναθηναϊκό, όσο και για τη διαιτησία. Παραδέχτηκε ότι ο αντίπαλος έπαιξε καλύτερα, αλλά δεν έμεινε ικανοποιημένος από τη διαιτησία.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Πρέπει να σχολιάσουμε όλο το ματς, αρχίσαμε καλά νομίζω ότι μετά τη φάση με το πέναλτι και το VAR χάσαμε τον έλεγχο και το μυαλό μας. Δεν έπρεπε να συμβεί αυτό, ήταν δικό μας λάθος.

Από εκεί και πέρα ήμασταν καλοί στο δεύτερο ημίχρονο, ίσως δικαιούμασταν κάτι παραπάνω.

Να σταθώ σε κάτι. Αν είναι πέναλτι μια φάση, πρέπει να δίνεται, μιλάω για τη φάση του 85ου λεπτού. Από εκεί και πέρα ο Παναθηναϊκός είχε ένταση, αυτοπεποίθηση, μας κόστισε ότι χάσαμε το μυαλό μας αλλά προχωράμε».