Πέδρο Μαρτίνς: “Είναι ένας βαθμός που πρέπει να δεχτούμε”

Στο ότι ο Ολυμπιακός πρέπει να δεχτεί το βαθμό της ισοπαλίας εμφανίστηκε ο Πέδρο Μαρτίνς μετά το 1-1 στην Τούμπα.

Ο Πορτογάλος τεχνικός των Πειραιωτών, στάθηκε στα λάθη, αλλά και στον άνεμο που υπήρχε στη διάρκεια του ματς.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Πέδρο Μαρτίνς:

«Είναι ένας βαθμός που πρέπει να δεχτούμε. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε ευκαιρίες, το δεύτερο μέρος ήταν πιο ισορροπημένο. Πρέπει να δεχτούμε το αποτέλεσμα.

Τα λάθη ήταν αναπόφευκτα λόγω του ανέμου. Στο πρώτο μέρος ήταν καλύτερα, στο δεύτερο αρκετά δύσκολα. Ο αντίπαλος μας ανάγκασε να κάνουμε λάθη, όπως και εμείς αναγκάσαμε τον αντίπαλο να κάνει. Παίξαμε με ισορροπία, τα λάθη σήμερα ήταν πολλά και από τις δυο ομάδες.

Σήμερα τα λάθη ήταν πολλά και οι στημένες φάσεις επηρεάστηκαν σίγουρα από τον αέρα, οι δύο ομάδες είχαμε αυτό το πρόβλημα και για αυτό δεν έγινε το καλύτερο δυνατό παιχνίδι».