Ματίας Αλμέιδα: «Με χαροποιεί η νίκη, χάσαμε πολλές ευκαιρίες»

Ο Ματίας Αλμέιδα δήλωσε πως τον χαροποίησε η νίκη και η βοήθεια των παικτών που ήρθαν από τον πάγκο.

Μετά τη νικηφόρα αναμέτρηση με τον Άρη (3-1), ο προπονητής της ΑΕΚ, Ματίας Αλμέιδα υποστήριξε πως το παιχνίδι ήταν δύσκολο, πως είναι χαρούμενος με τη νίκη και τόνισε πως τον χαροποίησε η βοήθεια των παικτών που ήρθαν από τον πάγκο.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Το παιχνίδι ήταν δύσκολο. Προαισθανόμασταν πώς θα ήταν. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε δυο ευκαιρίες με τον Σέρχιο που δεν τελειώσαμε επιτυχώς. Μπορέσαμε προηγηθήκαμε. Στη συνέχεια κάναμε ένα λάθος που πληρώσαμε ακριβά και ήρθα το 1-1.

Στο ημίχρονο ξεκαθαρίσαμε κάποια πράγματα και το δεύτερο ήταν διαφορετικό. Με περισσότερη ακρίβεια, ηρεμία. Περισσότερο ποδόσφαιρο και ευκαιρίες να σκοράρουμε. Μπορέσαμε να δουλέψουμε ως ομάδα. Τα παιδιά που ήρθαν από τον πάγκο βοήθησαν. Με χαροποιεί γι’ αυτά τα παιδιά. Και φυσικά με χαροποιεί η νίκη».

Για τη συνέχεια, για το πως είναι ο Μουκουντί και τη διαχείριση που πρέπει να γίνει: «Ελπίζουμε ο Μουκουντί ότι από αύριο θα προπονηθεί κανονικά. Σήμερα με το πάθος που είχε το παιχνίδι και το πώς εξελίχθηκε θα το διασκεδάσουμε. Θα το χαρούμε. Από τις… 00:01 θα κοιτάξουμε το επόμενο παιχνίδι».