Με ψηλά το κεφάλι έφυγε ο ΠΑΣ Γιάννινα

Ο ΠΑΣ κατάφερε να πάρει το τρίποντο από τον Αστέρα Τρίπολης στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης».

Για την 26η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ, ο ΠΑΣ Γιάννινα πήρε την νίκη με 0-1 από τον Αστέρα Τρίπολης . Οι Γιαννιώτες ήταν αρκετά εντυπωσιακοί και κατάφεραν με το γκολ του Μπρένερ στο 85’ να σπάσουν το αήττητο σερί του Αστέρα.

Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πατούσαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και θέλησαν να αιφνιδιάσουν τους γηπεδούχους, αλλά το δοκάρι σταμάτησε τους  Παμλίδης και Ελευθεριάδη (13’&24’).  Στην συνέχεια και ο Καρτάλης πέτυχε το δοκάρι. Στο 40’ ο Αστέρας απείλησε με το σουτ του Κανελλόπουλου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «αρκάδες» ισορρόπησαν τον αγώνα και αυτοί με την σειρά τους στάθηκαν άτυχοι με το σουτ του Φερνάντεθ στο 46’ . Όσο περνούσαν τα λεπτά ο Αστέρας είχε καλές στιγμές, όμως η ομάδα του Γιαννίκη έφεραν το ματς στα μέτρα τους και κατάφεραν να πάρουν την νίκη με δράστη τον Μπρένερ στο 85’.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής, Κώτσιρας, Καστάνιο, Άλβαρες, Χριστόπουλος, Βαλιέντε, Σίτο (80΄ Τιλίκα), Κρέσπι (67΄ Ριέρα), Φερνάντεθ, Αλί Μπαμπά (80΄ Τζίμας, 88΄ Φερνάντεθ), Κανελλόπουλος (67΄ Μπελόκ).

ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Λοντίγκιν, Πέιρσμαν, Σάλιακας, Εραμούσπε, Κάργας, Λιάσος (58΄ Μπρένερ), Ντομίνγκεθ, Καρτάλης, Ελευθεριάδης (81΄ Νάουμετς), Παμλίδης (88΄ Παντελάκης), Μιλιντσεάνου.