Με σόου Μπέιλι η Λεβερκούζεν κέρδισε την Κολωνία

Με τον Λέον Μπέιλι πρωταγωνιστή που πέτυχε δύο τέρματα και έδωσε μια ασίστ, η Μπάγερ Λεβερκούζεν πέρασε ένα εύκολο βράδυ κόντρα στην Κολωνία.

Για την 29η αγωνιστική της Bundesliga, η Μπάγερ Λεβερκούζεν νίκησε με 3-0 την Κολωνία και αναρριχήθηκε στην 5η θέση της βαθμολογίας με 47 βαθμούς έναντι 46 της Ντόρτμουντ.

Οι “Ασπιρίνες” πήραν κεφάλι στο σκορ στο 5ο λεπτό με τον Τζαμαϊκανό εξτρέμ της Μπέιλι. Ο νεαρός άσος εκμεταλλεύτηκε τη σέντρα του Ντιαμπί και με δυνατή κεφαλιά έκανε το 1-0.

Το δεύτερο γκολ της Μπάγερ πέτυχε ο Ντιαμπί στο 51′. Ο Μπέιλι μπήκε στην περιοχή και πάσαρε στον Ντιαμπί που με ωραίο τελείωμα, διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε εκ νέου ο Λέον Μπέιλι με σουτ στο 79ο λεπτό.

Σκόρερ: Μπέιλι 5′,79′, Ντιαμπί 51′

Κίτρινες: Ταψόμπα 40′ – Τσίχος 90′

Μπάγερ Λεβερκούζεν: Χραντέσκι, Ταψόμπα, Μπέντερ, Γεβντά(Τα 46′), Γουέντελ(Σινκγκράβεν 57′), Αρανγκίθ, Παλάσιος(Φρίμπονγκ 46′), Ντιαμπί(Ντέμιρμπάϊ 79′), Αμίρι, Μπέιλι(Αλάριο 79′), Σικ

Κολωνία: Χορν, Χορν(Κάτερμπαχ 70′), Τσίχος, Μπορνό, Εχιζιμπούε(Σμιτς 70′), Έκτορ, Σκίρι(Οζκάν 79′), Κάινζ(Ντρέξτλερ 70′), Μέγιερ, Βολφ(Λιμνιός 85′), Ντένις