Βόλος-ΠΑΣ Γιάννινα: Δεν αγχώθηκε κανείς, έμειναν στην ισοπαλία

Ισοπαλία για Βόλο και ΠΑΣ Γιάννινα στην 4η αγωνιστική των πλέι άουτ της Σούπερ Λιγκ.

Ισόπαλοι 1-1 αναδείχθηκαν Βόλος και ΠΑΣ Γιάννινα στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, για την 4η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ 1.

Οι δύο ομάδες μοιράστηκαν βαθμούς, εξασφαλίζοντας την παραμονή τους, μιας και ο μεν Βόλος είναι στην 1η θέση των πλέι άουτ (και 7η συνολικά) με 39 βαθμούς, ο δε ΠΑΣ Γιάννινα στην 2η θέση (και 8η συνολικά) με 35.

Σκόρερ του Βόλου ο Σαλβαντόρ Σάντσες στο 4’ και του ΠΑΣ ο Άγγελος Λιάσος στο 29’.

Καλύτερος ο Βόλος σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς, με τον ΠΑΣ να βρίσκει το δρόμο προς την ισοφάριση. Ενώ στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε αρκετά.

Στο 4ο λεπτό, ο Βόλος άνοιξε το σκορ. Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, ο Σάντσες έπιασε κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι και έκανε το 1-0.

Στη συνέχεια, οι γηπεδούχοι είχαν δύο δοκάρια. Αρχικά στο 7’, όταν ο Φεράρι έκανε τη σέντρα, ο Περέα έπιασε το γυριστό σουτ στη μικρή περιοχή, με τη μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι.

Και στο 12’ όταν και πάλι ο Φεράρι έκανε σέντρα, ο Νίνης έκανε κεφαλιά, η οποία σταμάτησε στο δεξί δοκάρι.

Ο ΠΑΣ έφτασε στην ισοφάριση στο 29’. Ο Κάστρο σούταρε από μακριά, ο Κλέιμαν έδιωξε ασταθώς και ο Λιάσος πήρε το ριμπάουντ, γράφοντας με πλασέ το 1-1.

Bόλος: Κλέιμαν, Ντεντάκης, Μήτογλου, Σάντσες, Φεράρι, Ριένστρα, Νίνης, Μπαριέντος (86′ Κιάκος), Κρητικός (81′ Μπάλλας), Ρενάτο (60′ Μπαρτόλο), Περέα

ΠΑΣ Γιάννινα: Χουτεσιώτης, Παντελάκης, Εραμούσπε, Πανουργιάς (Σάλιακας 46′), Πήλιος, Οικονομόπουλος, Κάστρο (68′ Ντομίνγκεθ), Λιάσος, Καρτάλης (68′ Γροσδάνης), Μπρένερ (68′ Λώλης), Παμλίδης (88’ Δούμτσης)