Μίλαν-Τορίνο: Νίκησαν οι “ροσονέρι” και ανέβηκαν ξανά στην κορυφή

Η Μίλαν νίκησε δύσκολα τη Τορίνο και πάτησε κορυφή.

Για την 10η αγωνιστική της Serie A, η Μίλαν νίκησε με 1-0 την Τορίνο και πάτησε κορυφή, ενώ η Σαλερνιτάνα πέρασε από την έδρα της Βενέτσια με 1-2 και η Σπέτσια παραχώρησε ισοπαλία στην Τζένοα με 1-1.

Μίλαν – Τορίνο 1-0 (Ζιρού 14′)

Στο Σαν Σίρο, η Μίλαν νίκησε με 1-0 το Τορίνο και πάτησε κορυφή. Ο μοναδικός σκόρερ της αναμέτρησης ήταν ο Ολιβιέ Ζιρού στο 14ο λεπτό. Το τρίποντο της νίκης ανέβασε τη Μίλαν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 28 βαθμούς, από την άλλη η Τορίνο παρέμεινε στην 13η θέση με 11 βαθμούς.

Βενέτσια – Σαλερνιτάνα 1-2 (Αραμού 14′ – Μπονατσόλι 61′, Σκιαβόνε 95′)

Στο Πιερλουίτζι Πέντζο η Σαλερνιτάνα πήρε σημαντικό διπλό απέναντι στην Βενέτσια με 1-2. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Αραμού στο 14′, όμως η Σαλερνιτάνα, όχι μόνο ισοφάρισε με τον Μπονατσόλι στο 61ο λεπτό, αλλά πήρε τη νίκη με το τέρμα του Σκιαβόνε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων. Το τέλος της αναμέτρησης βρήκε την Βενέτσια στην 16η θέση με 8 βαθμούς ενώ η Σαλερνιτάνα ανέβηκε στην 19η θέση με 7 βαθμούς

Σπέτσια – Τζένοα 1-1 (Σιρίγου (αυτ) 66′ – Κρισίτο 86′)

Στο Αλμπέρτο Μπίκο, Σπέτσια και Τζένοα έμειναν ισόπαλες με 1-1. Οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ με το αυτογκόλ του Σιρίγου στο 66ο λεπτό και οι Γενοβέζοι ισοφάρισαν με τον Κρισίτο στο 86ο λεπτό. Ο βαθμός που μοιράστηκαν οι δύο ομάδες έφερε την Σπέτσια στην 17η θέση με 8 πόντους και την Τζένοα στην 19η θέση με 7.