Ισόπαλες Νάπολι και Μίλαν στο Σαν Πάολο

Από την άσπρη βούλα ο βαθμός για τη Μίλαν που ήρθε ισόπαλη με τη Νάπολι στο Σαν Πάολο.

Ισόπαλες ήρθαν Νάπολι και Μίλαν με 2-2, στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής της Serie A.

Στην 6η θέση βρίσκεται η Νάπολι με 52 βαθμούς, από την άλλη η Μίλαν βρίσκεται 7η με 60 βαθμούς.

Η Νάπολι έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 14ο λεπτό, όταν ο Μέρτενς βρέθηκε τετ α τετ με τον Ντοναρούμα, αλλά ο Ιταλός γκολκίπερ απέκρουσε την μπάλα.

Η Μίλαν άνοιξε το σκορ στο 20′ με τον Ερνάντεζ. Ωστόσο, οι Παρτενοπέι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 35ο λεπτό με τον Ινσίνιε (1-1). Σκορ με το οποίο πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μέρος η Νάπολι ήταν καλύτερη και έφτασε στην μεγάλη ανατροπή. Στο 60ο λεπτό ο Καγιεχόν βρήκε ωραία τον Μέρτενς, που με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-1.

Η Μίλαν όμως βρήκε την απάντηση και 71ο λεπτό, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κεσιέ, έκανε το 2-2. Οι ροσονέρι τελείωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες, μετά από αποβολή με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 88′ του Σαλεμάεκερ.