NBA: Ισοφάρισαν οι Μπακς τους Νετς – Ανησυχία για Ίρβινγκ

Οι Μιλγουόκι Μπακς με πρωταγωνιστή τον Γιάννη Αντετοκούνμπο ισοφάρισαν τους Μπρούκλιν Νετς και τη σειρά σε 2-2

Με πρωταγωνιστή της επίθεσης τον Γιάννη Αντετοκούνμπο, οι Μπακς επικράτησαν άνετα στο Μιλγουόκι με 107-96 των Νετς στο Game 4 και ισοφάρισαν τη σειρά σε 2-2.

Χαρακτηριστικό της κυριαρχίας τους ήταν η απόφαση του τεχνικού του Μπρούκλιν, Στιβ Νας, να περάσει στο παρκέ τέσσερις… ρεζέρβες περίπου 5 λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα, σηκώνοντας «λευκή πετσέτα».

Κορυφαίος των “Ελαφιών” ο Γιάννης Αντετοκούνμπο με 34 πόντους, 12 ριμπάουντ και 3 ασίστ, ενώ 19 πόντους και 8 ασίστ πρόσθεσε ο Κρις Μίντλετον. Από τους Νετς, ο Κέβιν Ντουράντ με 28 πόντους, 13 ριμπάουντ και 5 ασίστ ήταν απελπιστικά μόνος για την υπέρβαση.

Ανησυχία στο στρατόπεδο των Νετς, καθώς έχασε τον Ίρβινγκ με διάστρεμμα στον δεξί αστράγαλο.

Το πέμπτο ματς της σειράς θα διεξαχθεί στο Μπρούκλιν τα ξημερώματα της Tετάρτης.