Νίκησε η Κ17 στην ισοπαλία η Κ19

Ένα τρίποντο και μια ισοπαλία για τις ακαδημίες του Παναιτωλικού.

Για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος των υποδομών ο Παναιτωλικός Κ19 έμεινε στο ισόπαλο αποτέλεσμα 1-1 με την αντίστοιχη ομάδα της Λαμίας.

Στο 2′ ο Δήμος σκόραρε σε κενή εστία για το 0-1,στο 10’ ο Κοντογιάννης έσωσε εντυπωσιακά την ομάδα του στο σουτ του Βλαχομήτρου. Στο 13’ο Σκόνδρας  πάτησε περιοχή αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι.

Σε όλο το πρώτο μέρος ο Παναιτωλικός είχε ανεβασμένη απόδοση θέλοντας να πετύχει ένα ακόμα γκολ όμως το 0-1 συνόδεψε τις δυο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη η Λαμία μπήκε δυναμικά πιέζοντας για το γκολ με τους Αλτάνη και  Τρούμπουλο και Αναγνωστοπούλο όμως ο Κοντογιάννης ήταν σε ετοιμότητα.

Στο 65’  ο Βλαχομήτρος κέρδισε πέναλτι ο ίδιος ανέλαβε την εκτέλεση κάνοντας το 1-1. Μετά το γκολ η  Λαμία ανέβασε την απόδοση της αλλά δεν κατάφερε να πάρει το τρίποντο.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων K19:

ΠΑΣ Λαμία: Τρόπουλος, Καλαμπαλίκης, Αναγνωστόπουλος, Γιαννακάκος, Σέντης, Τρούμπουλος, Αλτάνης, Βλαχομήτρος, Τασιούλας,Σταθόπουλος, Μπαγινέτας

Παναιτωλικός: Κοντογιάννης, Ντούκας, Σκιαδάς, Σοροβος, Σαράκης, Σκονδρας, Δημητρίου, Λαζαρίδης, Τρομπουκης, Δήμος, Θεοδώρου

Στο πρωτάθλημα υποδομής Κ17 του Παναιτωλικός κέρδισε στο Emileon τον Άρη με 2-1, πανηγυρίζοντας τη 2η νίκη μέσα στην εβδομάδα μετά το 3-2 της Τετάρτης επί του ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Νικολάου στο 63’ άνοιξε το σκορ, αλλά στο 78’ αποβλήθηκε. Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα ο Παναιτωλικός πέτυχε δεύτερο γκολ με πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε ο Παπαδόπουλος στο 87’. Ο Άρης μείωσε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων και αμέσως μετά ήρθε δεύτερη αποβολή για την ομάδα μας (Καστανιώτης στο 92’), η οποία κράτησε το 2-1 και πανηγύρισε μια σπουδαία νίκη απέναντι στον Άρη που έως τώρα είχε τρεις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια.

Αγωνίστηκαν οι: Παναγιωτόπουλος, Μπαρδούλης, Καστανιώτης, Ζαβέρδας, Σοφιανόπουλος, Νικολάου, Μπαρμπαγιάννης (59′  Κόκα), Αυγέρης (84΄ Καλογερόπουλος), Παπαδόπουλος, Ταράσης, Ζουρνατζάκης (76΄ Κουνάβας).