Νίκη με ελληνικό… αέρα για τη Στουτγκάρδη

Νικήτρια αναδείχθηκε η Στουτγκάρδη κόντρα στη Γκλάντμπαχ με 1-0, στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Παρά τη νίκη της η Στουτγκάρδη παραμένει στην «επικίνδυνη ζώνη», στην 16η θέση με 24 βαθμούς, ενώ η Γκλάντμπαχ βρίσκεται στην πέμπτη θέση με 51 βαθμούς.

Μετά τον διασυρμό της στο Άουγκσμπουργκ, η Στουτγκάρδη προφύλαξε την έδρα της και πήρε τρεις σημαντικούς βαθμούς. Μάλιστα το ντεμπούτο του έκανε ο Ουίλγκ στον πάγκο της ομάδας. Ο πρώην προπονητής της U19 θα προσπαθήσει να βοηθήσει την ομάδα να σταθεί στα πόδια της.

Αέρα… ελληνικό είχε η νίκη της ομάδας του Ουίλγκ, καθώς το γκολ που της χάρισε τη νίκη το πέτυχε ο Τάσος Δώνης στο 56ο λεπτό της αναμέτρησης και διαμόρφωσε το τελικό 1-0 του αγώνα.

Κίτρινες: Μπεκ, Σόσα, Ζακαριά, Κραμερ

Στουτγκάρδη: Τσίλερ, Παβάρ, Κάμπακ, Κεμπφ, Σόσα, Μπεκ, Κάστρο, Αόγκο (71’ Ινσούα), Δώνης (67’ Εσβέιν), Ντινταβι (78’ Γκόμεζ), Γκονσάλες

Γκλάντμπαχ: Ζόμερ, Γκίντερ, Στρομπλ (57’ Βεντ), Ελβέντι, Χέρμαν, Κραμερ (71’ Κουισανκ), Ζακαριά, Αζάρ, Νέιχεφς, Χόφμαν (67’ Τραορέ), Πλεά