Οφρυδόπουλος: «Είναι ένα αποτέλεσμα που δεν μας αφήνει ικανοποιημένους»

Όσα δήλωσε ο Σωκράτης Οφρυδόπουλος μετά το παιχνίδι της ΑΕΚ με τον ΠΑΟΚ

Ο τεχνικός της ΑΕΚ, Σωκράτης Οφρυδόπουλος, μίλησε μετά την ισοπαλία (1-1) με τον ΠΑΟΚ και τόνισε πως δεν έμειναν ικανοποιημένοι με το αποτέλεσμα.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Είναι ένα αποτέλεσμα που δεν μας αφήνει ικανοποιημένους. Είχαμε ένα πρώτο ημίχρονο, που και όσο ο ΠΑΟΚ ήταν με έντεκα παίκτες είχαμε πρωτοβουλία. Σκοράραμε, είχαμε και κάποιες ακόμη ευκαιρίες, ενώ δεχτήκαμε ένα γκολ με φάουλ. Προσπαθήσαμε να κρατήσουμε την μπάλα, να αλλάξουμε πλευρές και έτσι ήρθαν και οι ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν ήμασταν τόσο καλοί και το 1-1 είναι μάλλον δίκαιο. Είχαμε 2-3 καλές προϋποθέσεις, αλλά δεν παίξαμε ποδόσφαιρο υπομονής, χάλασε το μυαλό μας και δεν πήγαμε το παιχνίδι στα πλάγια. Τα παιδιά προσπάθησαν, αλλά μένουμε με τον έναν βαθμό που δεν μας ικανοποιεί. Όταν παίζεις με έναν αντίπαλο που είναι κλεισμένος χρειάζεσαι σουτ ή ατομική ενέργεια. Έπρεπε να έχουμε περισσότερη υπομονή, να ανεβάσουμε παίκτες στην περιοχή και να απειλήσουμε»