Οφρυδόπουλος: «Ο βαθμός είναι καλός, αλλά δεν μας ικανοποιεί απόλυτα»

Ο Σωκράτης Οφρυδόπουλος μίλησε μετά το παιχνίδι της ΑΕΚ με τον Παναθηναϊκό, τονίζοντας την ανωτερότητα της ομάδας του έναντι του αντιπάλου.

Μετά την λήξη της αναμέτρησης (1-1) του Παναθηναϊκού με την ΑΕΚ, ο προπονητής της Ένωσης, Σωκράτης Οφρυδόπουλος στις δηλώσεις του ανέφερε την σημαντικότητα της ισοπαλίας, καθώς και πως οι “κιτρινόμαυροι” ήταν καλύτεροι καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού.

Αναλυτικά οι δηλώσεις:

«Συνολικά κάναμε μία πολύ καλή εμφάνιση. Από τη συνολική μας εικόνα δεν μας αφήνει ικανοποιημένους το αποτέλεσμα. Στα θετικά ότι είχαμε καλό οργανωμένο αμυντικό μπλοκ.

Δεχθήκαμε γρήγορα γκολ, αλλά δεν αλλάξαμε το πλάνο μας και με βάση τις ευκαιρίες μας δίκαια ισοφαρίσαμε στο ημίχρονο. Και στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε ευκαιρίες. Μπήκαμε καλά. Ο βαθμός είναι σημαντικός, αλλά δεν μας ικανοποιεί απόλυτα».