Ολυμπιακός: Για την πρόκριση στην Ουγγαρία

Την πρόκριση θέλει ο Ολυμπιακός κόντρα στη Φερεντσβάρος στη Βουδαπέστη.

Τη Φερεντσβάρος στην “Γκρουπάμα Αρένα” αντιμετωπίζει απόψε ο Ολυμπιακός (22/2, 22:00) για τον επαναληπτικό αγώνα της φάσης play off του UEFA Europa Conference League.

Οι “ερυθρόλευκοι” έχουν το υπέρ τους 1-0 του πρώτου αγώνα στο “Γ. Καραϊσκάκης” και θέλουν το θετικό αποτέλεσμα σήμερα για να πάρουν την πρόκριση για τους “16” της διοργάνωσης.

Συγκεκριμένα, θέλουν είτε νίκη, είτε ισοπαλία, με οποιοδήποτε σκορ. Εάν ηττηθούν με ένα γκολ διαφορά ο αγώνας θα οδηγηθεί στην παράταση και αν χρειαστεί στα πέναλτι, ενώ σε ήττα με μεγαλύτερη διαφορά, οι Ούγγροι θα είναι εκείνοι που θα πάρουν την πρόκριση.

Η ομάδα του Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ έρχεται και από τη νίκη με 1-4 επί του ΠΑΟΚ, έχοντας ανεβασμένη ψυχολογία, θέλοντας να επιβάλλει το ρυθμό του στον αγωνιστικό χώρο.

Στο αγωνιστικό, ο Βάσκος αναμένεται να ξεκινήσει με τον Πασχαλάκη στο τέρμα, Ροντινέι, Ντόη, Κάρμο, Ορτέγκα στην άμυνα, Τσικίνιο, Έσε, Αλεξανδρόπουλο στο κέντρο, Μασούρα, Φορτούνη στα άκρα και Ελ Κααμπί στην κορυφή.

Αναλυτικά η αποστολή: Αλεξανδρόπουλος, Παπαδούδης, Καρβάλιο, Κάρμο, Τσικίνιο, Ελ Κααμπί, Φορτούνης, Έσε, Όρτα, Ιμπόρα, Γιόβετιτς, Μασούρας, Ορτέγκα, Πασχαλάκης, Ποντένσε, Ρίτσαρντς, Ροντινέι, Τζολάκης, Ντόη, Ρέτσος, Ελ Αραμπί, Κίνι.