Πάμπλο Γκαρσία: «Δεν είναι ψυχολογικό το πρόβλημα»

Αφού αποχώρησαν οι οπαδοί του Ολυμπιακού, έκανε δηλώσεις ο Πάμπλο Γκαρσία μετά το τέλος του ματς.

Ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε στο ντέρμπι του “Γ. Καραϊσκάκης” απέναντι στον Ολυμπιακό με 3-0 για τη 19η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ 1 και αποχαιρέτησε οριστικά το πρωτάθλημα, «κυνηγώντας» πλέον τη δεύτερη θέση. Ο Ουρουγουανός τεχνικός του «Δικεφάλου» Πάμπλο Γκαρσία, ενώ αρχικά δεν έκανε δηλώσεις μετά το τέλος του αγώνα λόγω των ύβρεων που δέχονταν από τους οπαδούς του Ολυμπιακού, όταν αποχώρησαν, επέστρεψε και απάντησε στις ερωτήσεις που δέχτηκε.

Ο Ουρουγουανός προπονητής απέδωσε τα αίτια της ήττας στο κακό δεύτερο ημίχρονο της ομάδας του, ενώ τόνισε ότι οι Θεσσαλονικείς δεν έχουν θέμα ψυχολογίας.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

“Στο πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο το ματς. Μετά το 1-0, είχαμε την ευκαιρία για την ισοφάριση. Πληρώσαμε ακριβά τα λάθη στο δεύτερο ημίχρονο. Δεν είναι ότι έχουμε ψυχολογικό πρόβλημα. Απλά ο αντίπαλος απελευθερώθηκε μετά το γκολ.

Ο προπονητής του Ολυμπιακού βρίσκεται 2,5 χρόνια στον πάγκο, ενώ εμείς 2,5 μήνες κι αυτό δεν το λέω ως δικαιολογία. Είναι η πραγματικότητα. Προσπαθούμε να φτιάξουμε ανταγωνιστική ομάδα, είμαι ικανοποιημένος από τους παίκτες που ήρθαν. Να συνεχίσουμε και να βελτιωνόμαστε”.