Πανσερραϊκός-Αστέρας Τρίπολης: Ο Ουάρντα έδωσε το τρίποντο στα Λιοντάρια

Με πρωταγωνιστή τον Ουάρντα που πέτυχε δύο γκολ ο Πανσερραϊκός επικράτησε του Αστέρα Τρίπολης.

Για την 26η και τελευταία αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ 1, ο Πανσερραϊκός επικράτησε με 2-1 του Αστέρα Τρίπολης στις Σέρρες.

Ο μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Αμρ Ουάρντα, με τον Αιγύπτιο να σκοράρει δις στο 45+4′ και στο 76′ ενώ για την Αστέρα βρήκε δίχτυα ο Καλτσάς στο 45+6′.

Με την τελική βαθμολογία της κανονικής περιόδου να βρίσκει τον Αστέρα Τρίπολης στην 7η θέση με 31 και τον Πανσερραϊκό στην 9η με 27 με τις δύο ομάδες να έχουν τεράστιο αβαντάζ για παραμονή στην κατηγορία ενόψει των πλέι άουτ.

Η πρώτη καλή στιγμή ήρθε στο 20ο λεπτό με την κεφαλιά του Ντάνκερλούι να σταματά στο δοκάρι του Παπαδόπουλου.

Στο 45+4′ ο Ουάρντα κέρδισε πέναλτι από τον Λύρατζη, ανέλαβε την εκτέλεση και άνοιξε το σκορ.

Δύο λεπτά αργότερα, ο Καλτσάς έφερε το παιχνίδι στα ίσια για τον Αστέρα. Ο Ζουγκλής έκανε την σέντρα και ο εξτρέμ του Αστέρα με ωραίο τελείωμα έκανε το 1-1.

Το τελικό 2-1 έγραψε και πάλι ο Αμρ Ουάρντα μετά την πάσα του Τόμας στην πλάτη της άμυνας των Αρκάδων και προβολή του Ουάρντα που έδωσε το τρίποντο στην ομάδα του.