Παρί Σεν Ζερμέν-Ρεν: Λυτρωτής ο Εμπαπέ στο 93′

Με δράστη τον Εμπαπέ, στο 93′ η Παρί Σεν Ζερμέν πήρε τη νίκη κόντρα στη Ρεν.

Στην 24η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος, η Παρί Σεν Ζερμέν επικράτησε με 1-0 της Ρεν στο Παρκ ντε Πρενς.

Με αυτή την νίκη οι Παριζιάνοι έφτασαν τους 59 βαθμούς σε 24 αγώνες, ενώ η Ρεν έμεινε στους 37β σε ίδιο αριθμό αγώνων. Οι πρωτευουσιάνοι είναι στην κορυφή με 16 βαθμούς από την δεύτερη θέση και οι φιλοξενούμενοι είναι στην 5η θέση που οδηγεί στο επόμενο Europa League.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε ο Κίλιαν Εμπαπέ στο 93ο λεπτό και έδωσε το τρίποντο στην Παρί Σεν Ζερμέν.

Παρί Σεν Ζερμέν (Μαουρίσιο Ποτσετίνο): Νάβας, Χακίμι, Μαρκίνιος, Κιμπεμπέ, Μπερνάτ, Βεράτι, Παρέδες, Ντράξλερ, Μέσι, Σιμόνς, Μπαπέ

Ρεν (Μπρούνο Τζενεσιο): Αλεμντάρ, Τραορέ, Ομαρί, Αγκουέρδ, Μέλινγκ, Μαρτίν, Σανταμαρία, Μάγιερ, Μπουριγκέδ, Τεριέ, Λαμπόρντ