Παρί ΣΖ: Καθάρισε o Εμπαπέ, ντεμπούτο για Μέσι

Ντεμπούτο του Λιονέλ Μέσι με τη φανέλα της Παρί Σεν Ζερμέν, με τον Κιλιάν Εμπαπέ να δίνει τη νίκη στους Παριζιάνους

H Παρί Σεν Ζερμέν επικράτησε με 0-2 της Ρεμς στο «Francois Leterxier», για την 4η αγωνιστική της Ligue 1.

Ο Λιονέλ Μέσι έκανε ντεμπούτο με τη νέα του ομάδα και στο 66΄ πήρε τη θέση του παλιού συμπαίκτη του στη «Μπάρτσα», Νεϊμάρ.

Στα αγωνιστικά, για την ομάδα του Ποτσετίνο αυτός που καθάρισε το παιχνίδι και πήρε τη νίκη με δύο τέρματα του ήταν ο Κιλιάν Εμπαπέ (15΄,63΄). Στο δεύτερο ημίχρονο, η Ρεμς κατάφερε να βρει γκολ νωρίς, ωστόσο μετά από έλεγχο του VAR, το τέρμα του Μουνέτσι ακυρώθηκε σωστά ως οφσάιντ.

paris saint germain mbappe hakimi ligue 1

Οι Παριζιάνοι έκαναν το 4Χ4 στο πρωτάθλημα, έχοντας το απόλυτο των βαθμών και τη μοναξιά της κορυφής της βαθμολογίας.

Ρεμς: Ραΐκοβιτς, Αμπντελχαμίντ, Κασαμά (46’ Λοκό), Γκραβιγιόν, Φοκέ, Φες, Μουνέτσι, Λοπί (71’ Φον Μπέργκεν), Κεμπάλ (76’ Φλιπς), Εμπουκού (46’ Μπερίσα), Τουρέ (81’ Εκιτικέ)

Παρί ΣΖ: Νάβας, Μαρκίνιος, Κέρερ, Χακίμι, Βαϊνάλντουμ (66’ Αντέρ Ερέρα), Ντιαλό (75’ Κιμπεμπέ), Ντι Μαρία (81’ Ντράξλερ), Βεράτι (75’ Παρέδες), Γκέιγ, Νεϊμάρ (66’ Μέσι), Εμπαπέ.