Πήρε τη νίκη η Μπέτις, “σκόνταψε” η Ατλέτικο

Για την 14η αγωνιστική της La Liga, η Μπέτις επικράτησε της Σοσιεδάδ εντός έδρας, ενώ η Ατλέτικο έχασε δύο βαθμούς στην έδρα της Χιρόνα.

Η Μπέτις πήρε τη νίκη στο «Βιγιαμαρίν», καθώς νίκησε με 1-0 την Σοσιεδάδ. Η αντίπαλος του Ολυμπιακού πέτυχε την δεύτερη νίκη μεσα σε τέσσερις μέρες, αυτή τη φορά για το πρωτάθλημα. Το γκολ πέτυχε στο 33ο λεπτό ο Ζούνιορ.

Η Χιρόνα κατάφερε να κόψει βαθμούς από την Ατλέτικο Μαδρίτης και πήρε την ισοπαλία (1-1) στο Μοντιλίβι. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με πέναλτι του Στουάνιστο 45ο λεπτό. Η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε πάλεψε για την ισοφάριση και το κατάφερε στο 88ο λεπτό με αυτογκόλ του Ραμάλιο. Οι «ροχιμπλάνκος» βρίσκονται στην 3η θέση με 25 π., ενώ η Χιρόνα στην 6η με 21π.