Πήρε το ντέρμπι του Βελιγραδίου η Παρτιζάν

Η Παρτιζάν ήταν η νικήτρια στο ντέρμπι του Βελιγραδίου, καθώς επικράτησε με 2-0 του Ερυθρού Αστέρα.

Οι «Παρτιζάνοι» βρίσκονται στην 5η θέση της βαθμολογίας με 17 βαθμούς, ενώ οι «Ζβέζντα» έχουν έναν περισσότερο και είναι στην 4η θέση.

Στο 85ο λεπτό, ο Σουμάκ με δυνατό σουτ από τη γραμμή της περιοχής έκανε το 1-0 για την Παριζάν.

Στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Τόσιτς με προβολή στην κίνηση έκανε το τελικό 2-0.

Ένα λεπτό πριν, ο Ερυθρός Αστέρας, προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Τσάμπιονς Λιγκ, έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Βούλιτς με 2η κίτρινη.

Στο ματς αγωνίστηκαν οι πρώην «ερυθρόλευκοι» Μπίμπαρς Νάτχο και Σάσα Ζντιέλαρ για την Παρτιζάν και ο Μάρκο Μάριν για τον Ερυθρό Αστέρα.

Παρτιζάν (Σάβο Μιλόσεβιτς):Στοΐκοβιτς, Ασάνο, Μίλετιτς, Νάτχο (Τόσιτς), Όστοιτς, Πάβλοβιτς, Σαντίκ (Σουμάκ), Σκέκιτς, Στεφάνοβιτς (Μπρέζανιτς), Ουρόσεβιτς, Ζντιέλαρ

Ερυθρός Αστέρας (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Μπόριαν, Μποάκιε (Παβκόβ), Ντέγκενεκ (Σίμιτς), Γκόμπελιτς, Γιάντερ, Γιόβανσιτς, Μάριν, Μιλούνοβιτς, Πάνκοβ, Βαν Λα Πάρα (Βουκάνοβιτς), Βούλιτς