Ποδόσφαιρο Γυναικών: Φιλική πεντάρα Παναθηναϊκού στο Αγρίνιο

Με 5 γκολ φιλοδώρησε ο Παναθηναϊκός τον Αστέρα Τρίπολης σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο Αγρίνιο.

Ο Παναθηναϊκός νίκησε σε φιλικό αγώνα, που έγινε στο Αγρίνιο, τον νεοσύστατο Αστέρα Τρίπολης με 5-0 δείχνοντας πολύ καλά στοιχεία εν όψει της νέας αγωνιστικής σεζόν η οποία θα βρει το “Τριφύλλι” στην Β Εθνική.

Από δύο τέρματα για την  ομάδα του Γιάννη Χαραλαμπίδη πέτυχαν οι Ντζάνη και Κοκοτσάκη και ένα σημείωσε η Φαίδρα Λόγου.

Κοντά στην ομάδα βρέθηκαν 50 περίπου οπαδοί που έστειλαν μήνυμα συμπαράστασης στην προσπάθεια που θα κάνει ο σύλλογος ώστε να ξεμπερδέψει γρήγορα με την κατηγορία και να βρεθεί εκεί που αξίζει δηλαδή στην Α Εθνική.

Ο Παναθηναϊκός αγωνίστηκε με την εξής ενδεκάδα:  Τσουκαλά, Μπριάνα, Δούλη, Δημητρίου, Σιαφαρίκα, Κοκοτσάκη, Ντζάνη, Δέλιου, Καμαριανού , Τσιρούλη και Λόγου.

Στο αγωνιστικό μέρος ο Παναθηναϊκός πήρε νωρίς κεφάλι στο σκορ αφού βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με τη Ντζάνη στο 11΄.

Λίγο αργότερα η Λόγου κατάφερε να σκοράρει με ένα  ασυνήθιστο τρόπο αφού έκανε το 2-0 με απευθείας εκτέλεση κόρνερ στο 28΄.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «πράσινες» συνέχισαν με την ίδια ορμή και σκόραραν με την Κοκοτσάκη στο 49΄.

Η Ντζάνη ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0 στο 68΄ με το δεύτερο προσωπικό της τέρμα ενώ η Κοκοτσάκη έγραψε το τελικό 5-0 στο 80΄.