Ποδόσφαιρο Γυναικών: Η 3η αγωνιστική των πλέι οφ της Α’ Κατηγορίας

Πρωταθλητής Ελλάδας ο ΠΑΟΚ – Η 3η αγωνιστική των πλέι οφ της Α’ Κατηγορίας Γυναικών.

Πρωταθλήτρια Ελλάδας αναδείχθηκε η ομάδα γυναικών του ΠΑΟΚ για 17η φορά στην ιστορία της και 8η συνεχόμενη. Ο “δικέφαλος του βορρά” έμεινε στο 1-1 στη Χαλκίδα κόντρα στις Άβαντες, ωστόσο ο βαθμός ήταν αρκετός για να κατακτήσει το πρωτάθλημα στην προτελευταία αγωνιστική των πλέι οφ. Σκόρερ της ομάδας της Θεσσαλονίκης, η Ακίντα στο 35′, ενώ για τις Χαλκιδαίες ισοφάρισε η Μακρή δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Νωρίτερα, η ΑΕΛ νίκησε με 2-3 τον Εργοτέλη στο Ηράκλειο. Το σκορ άνοιξε στο 8′ η Στρουμπέλοβα για την ΑΕΛ, ισοφάρισε η Μπράουν στο 11′ και η Σωτηριάδη στο 45′ έδωσε ξανά το προβάδισμα στις φιλοξενούμενες. Η Ραπάνη στο 49′ ισοφάρισε εκ νέου για τον Εργοτέλη και η Στρουμπέλοβα στο 65′ διαμόρφωσε το τελικό 2-3.