Ποδόσφαιρο Γυναικών: Κυπελλούχος Γερμανίας η Βόλφσμπουργκ (vid)

Κυπελλούχος Γερμανίας στις γυναίκες η Βόλφσμπουργκ, που νίκησε στον τελικό την Άιντραχτ Φρανκφούρτης του Νίκου Αρναούτη.

Κυπελλούχος Γερμανίας για όγδοη φορά στην ιστορία της και έβδομη συνεχόμενη είναι η γυναικεία ομάδα της Βόλφσμπουργκ, η οποία νίκησε 1-0 στην παράταση την Άιντραχτ Φρανκφούρτης του Έλληνα προπονητή Νίκου Αρναούτη.

Παρόλο που η Βόλφσμπουργκ ήταν το φαβορί, η Άιντραχτ πάλεψε και έφτασε το ματς στην παράταση.

Ωστόσο εκεί, στο 118′ η Εύα Παχόρ σημείωσε το τέρμα που έδωσε το τρόπαιο στην ομάδα της.

Νωρίτερα, στο 97’, η Βόλφσμπουργκ έμεινε με δέκα παίκτριες, λόγω αποβολής της τερματοφύλακα της ομάδας, Σουλτ.