Ποδόσφαιρο γυναικών: Νίκη στο τέλος για τον Παναθηναϊκό

Ο Παναθηναϊκός με γκολ της Σιδηρά στο 88ο λεπτό νίκησε τις Νέες Ατρομήτου για την 21η αγωνιστική της Α Εθνικής γυναικών.

Ο Παναθηναϊκός νίκησε για την 21η αγωνιστική της Α Εθνικής γυναικών με 1-0 τις Νέες Ατρομήτου σε αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο του Κορωπίου.

Σκόρερ για τις “πράσινες” ήταν η Δανάη Σιδηρά η οποία στο 88ο λεπτό “έλυσε το Γόρδιο Δεσμό” της άμυνας των φιλοξενουμένων και έδωσε την νίκη στην ομάδα της με την οποία ο Παναθηναϊκός παραμένει στο κυνήγι του ΟΦΗ και της δεύτερης θέσης.

Ο Παναθηναϊκός βρέθηκε και άλλες φορές κοντά στο γκολ με πιο κλασσικές περιπτώσεις τα δοκάρια της Ρόγκαν και της Δημητρίου.

Παναθηναϊκός (Ρούβαλης): Γιαννακούλη, Κακαμπούκη, Ρόγκαν, Δημητρίου, Σιαφαρίκα, Χαμαλίδου Κατωπόδη, Νεφρού, Ντομόντ, Σπυριδωνίδου και Σιδηρά.

Στο παιχνίδι μπήκαν ακόμα οι Κανέλλου αντί της Χαμαλίδου, η Τσιρούλη στη θέση της Κατωπόδη και η Γκραντ αντικατέστησε τη Σιαφαρίκα