Α’ Εθνική Γυναικών: Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής

Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής της Α’ Εθνικής Γυναικών 2023-24 και η βαθμολογία.

Για τη 21η αγωνιστική της Α’ Εθνικής Γυναικών, ο ΠΑΟΚ νίκησε με 3-0 την ΑΕΛ, ο ΟΦΗ επικράτησε με 1-0 της ΡΕΑ, με τον Παναθηναϊκό να ακολουθεί ένα βαθμό πίσω μετά το 1-0 επί των Νέων Ατρομήτου. Ο Αστέρας Τρίπολης νίκησε με 2-1 την Καστοριά και η ΑΕΚ 1-0 την Ολυμπιάδα Υμηττού. Τρίκαλα και Σειρήνες Γρεβενών έμειναν στο 0-0, όπως και οι Ελπίδες Καρδίτσας με τον Βόλο, με τη μεν ομάδα της Καρδίτσας να πετυχαίνει την δεύτερη ισοπαλία της στη φετινή σεζόν, τον δε Βόλο να χάνει πέναλτι στις καθυστερήσεις.

Η 21η αγωνιστική της Α’ Εθνικής Γυναικών:

Ελπίδες Καρδίτσας – Βόλος 2004 0-0

Αστέρας Τρίπολης – ΓΠΟ Καστοριάς 2-1 (Φιγκέιρας, Μοσκοφίδου – Τζιάρα)

Παναθηναϊκός – Νέες Ατρομήτου 1-0 (Σιδηρά)

ΟΦΗ – ΑΟ ΡΕΑ 1-0 (Καλαμπέροβα)

Σειρήνες Γρεβενών – ΘΕΟΝΗ ΑΟ Τρίκαλα 2011 0-0

ΠΑΟΚ – ΑΕΛ 3-0 (Βαρδαλή, Χαλατσογιάννη, Γκούνη)

ΑΕΚ – Ολυμπιάδα Υμηττού 1-0 (Τζουτζουράκη)

Η βαθμολογία – 21η αγωνιστική (σε παρένθεση τα αποτελέσματα, τα γκολ και οι αγώνες):

1. ΠΑΟΚ 58 (19-1-0) (63-6) (20)
2. ΟΦΗ 51 (17-0-3) (41-10) (20)
3. Παναθηναϊκός 50 (16-2-3) (65-12) (21)
4. Αστέρας Τρίπολης 37 (10-7-4) (44-16) (21)
5. ΑΟ ΡΕΑ 35 (10-5-6) (40-19) (21)
6. ΑΕΚ 34 (9-7-5) (27-12) (21)
7. ΑΕΛ 27 (7-6-8) (21-34) (21)
8. ΘΕΟΝΗ ΑΟ Τρίκαλα 2011 27 (7-6-8) (30-21) (21)
9. Νέες Ατρομήτου 25 (7-4-10) (25-38) (21)
10. ΓΠΟ Καστοριάς 23 (6-5-10) (26-34) (21)