Ποδόσφαιρο Γυναικών: Πρώτο γκολ της Βεατρίκης Σαρρή με τη φανέλα της Μπέρμιγχαμ (vid)

Το πρώτο γκολ της με τη φανέλα της Μπέρμιγχαμ Σίτι πέτυχε η Βεατρίκη Σαρρή.

Το πρώτο της τέρμα με τη φανέλα της Μπέρμιγχαμ Σίτι πέτυχε η Βεατρίκη Σαρρή, εναντίον της Άστον Βίλα.

Η Μπέρμιγχαμ Σίτι υποδέχθηκε την Άστον Βίλα και έως το 6ο λεπτό των καθυστερήσεων, το σκορ ήταν 0-1 υπέρ της Βίλα. Τότε, ανέλαβε δράση η Ελληνίδα εξτρέμ, η οποία είχε περάσει στο ματς από το 58ο λεπτό και με μια εξαιρετική εκτέλεση φάουλ από τη δεξιά πλευρά, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Μάλιστα, καθώς η Βεατρίκη Σαρρή είναι η πρώτη Ελληνίδα παίκτρια που αγωνίζεται στη Women’s Super League (αντίστοιχη της Premier League), μιας και πριν λίγες μέρες είχε κάνει το ντεμπούτο της, αυτό αποτελεί και το πρώτο γκολ Ελληνίδας σε αυτή την κατηγορία!

Η Μπέρμιγχαμ έφτασε τους 15 βαθμούς και είναι στην 9η θέση της βαθμολογίας.