Ποδόσφαιρο Γυναικών: Ξεκίνημα με γκολ για την Ιωάννα Παπαθεοδώρου στις ΗΠΑ (vid)

Ξεκίνημα με νίκη και γκολ για την Ιωάννα Παπαθεοδώρου.

Με γκολ ξεκίνησε την παρουσία της στο αμερικανικό πρωτάθλημα η Ιωάννα Παπαθεοδώρου. Η Ελληνίδα διεθνής που από φέτος φοιτά στο Πανεπιστήμιο της Μασαχουσέτης. Η ομάδα ποδοσφαίρου γυναικών του UMass Lowell, River Hawks, νίκησε με 2-0 την αντίστοιχη του Holy Cross το βράδυ της Πέμπτης στο ξεκίνημα της νέας σεζόν.

Η Ιωάννα Παπαθεοδώρου πέτυχε το πρώτο γκολ της συνάντησης, στο 21ο λεπτό, ενώ είχε πολύ καλή παρουσία κάνοντας επτά σουτ.

Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε η Άννα Έντισον στο 39ο λεπτό.