Ποδόσφαιρο γυναικών: Πρεμιέρα με εμφατική νίκη για τον Παναιτωλικό

Εντυπωσιακό ξεκίνημα για την γυναίκεια ομάδα του Παναιτωλικού.

Για την πρώτη αγωνιστική της Γ’ κατηγορίας ποδοσφαίρου γυναικών, η νεοσύστατη ομάδα του Παναιτωλικού επικράτησε 7-0 της ΑΣ Πριγκήπων στο Emileon.

Η ομάδα του Αλέξανδρου Ρήγα ξεκίνησε δυναμικά και έχασε σπουδαία ευκαιρία της Καραπάνου στο 12’. Λίγα λεπτά αργότερα (20’) η ίδια παίκτρια απώλεσε άλλη μια σημαντική ευκαιρία .

Όσο περνούσαν τα λεπτά οι «Αγρινιώτισσες» είχαν την κατοχή της μπάλας και πίεζαν στο 19’ η πίεση απέδωσε καρπούς με την Σιαπλαούρα να ανοίγει το σκορ. Στο  25′ και στο 31′ η Φ. Παπαδημητρίου διεύρυνε το δείκτη του σκορ σε 3-0. Στο 52′ η Σιαπλαούρα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0. Στο 70′ η Καραπάνου έβαλε το όνομα της στον πίνακα των σκόρερ κάνοντας το 5-0 .

Στο 73′ η Κ. Παπαδημητρίου σκόραρε κι αυτή για το 6-0. Οι γηπεδούχες που είχαν την πρωτοβουλία δεν άργησαν να ξανααπείλησουν με το δοκάρι του Κοτρότσου στο 75′, ενώ το τελικό 7-0 το διαμόρφωσε κάνοντας χατ-τρικ η Σιαπλαούρα στο 82′.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Παναιτωλικός (Αλέξανδρος Ρήγας): Βασιλείου, Σιορίκη (72′ Θώδη), Κικίδη, Αντωνοπούλου, Τραυλού, Παπαδημητρίου Φ., Φεγγούλη, Παπαδημητρίου Κ., Σιαπλαούρα, Καραπάνου (70′ Κοτρώτσου Γ.), Μόσιου (61′ Αναγνωστοπούλου).

ΑΣ Πρίγκηπες (Θεόδωρος Ανδρεόπουλος): Θεοδωροπούλου, Κομπορόζου, Κώττη, Φίλια, Γεωργοπούλου, Πουζακίδη, Ζησιμοπούλου, Καραμπέκη, Βλαστού, Κωστοπούλου.