Premier League: Έ-χ-ασε την ευκαιρία για το τρίποντο η Τσέλσι

Μοιράστηκαν βαθμούς Τσέλσι και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Για την 13η αγωνιστική της Premier League, η Τσέλσι κόλλησε στο ισοπαλο αποτέλεσμα 1-1 με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Το ματς ήταν ισορροπημένο και κρίθηκε στο τέλος, με τις δύο ομάδες να έχουν καλές ευκαιρίες για να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα.  Στο 87′ ο Ζορζίνιο έκανε το 1-0 δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του, αλλά στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κασεμίρο με κεφαλιά χάρισε το βαθμό στους «κόκκινους διαβόλους».

Νωρίτερα, η Μάντσεστερ Σίτι του Ερλινγκ Χάαλαντ ο οποίος συνεχίζει να τρομοκρατεί τα αντίπαλα δίχτυα, οδηγώντας τους πολίτες στην -εντός έδρας- νίκη επί της Μπράιτον με 3-1.

Ο Νορβηγός σταρ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα δύο φορές , φθάνοντας τα 17 συνολικά έως τώρα τέρματα, τόσο νωρίς στη σεζόν, δείχνοντας πως έχει τη δυνατότητα να σπάσει όλα τα ρεκόρ την πρώτη του χρονιά στην Αγγλία.

Την ίδια ώρα η Έβερτον νικούσε την Κρίσταλ Πάλας με 3-0 στο «Γκούντισον Παρκ». Η ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ στην καλύτερη έως τώρα εμφάνιση της δεν άφησε κανένα περιθώριο στους Λονδρέζους.