Premier League: Γκέλα η Τσέλσι, πρώτη νίκη για Νόριτς

Η Μπέρνλι έβαλε «φωτιά» στην Premier League με την ισοπαλία με τη Τσέλσι, πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για τη Νόριτς

Για την 11η αγωνιστική της Premier League, η Τσέλσι παραχώρησε ισοπαλία στη Μπέρνλι, ενώ η Νόριτς πέτυχε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα.

Η Τσέλσι αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Μπέρνλι στο Στάμφορντ Μπριτζ. Επέβαλλε τον ρυθμό της και από νωρίς έδειξε τις προθέσεις της. Προηγήθηκε με τον Χάβερτς (33΄), έχασε σωρεία ευκαιρίων στην συνέχεια του παιχνίδιου, ωστόσο καμία εξ αυτών δεν ήταν αρκετές για να νικήσουν τον ανίκητο για απόψε Πόουπ. Στο 79′ η Μπέρνλι πάγωσε το Στάμφορντ Μπριτζ, καθώς μετά από γέμισμα από δεξιά, ο ίδιος πήρε νέα κεφαλιά και ο Βίντρα εξ επαφής πλάσαρε για το 1-1.

Οι «μπλε» βρίσκονται στο +4 από την Λίβερπουλ, η οποία αύριο (7/11) δοκιμάζεται στο Λονδίνο από τη Γουέστ Χαμ και στο +3 από την Σίτι, με την ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα που έκανε περίπατο στο ντέρμπι του Μάντσεστερ

Η Κρίσταλ Πάλας συνέχισε το εντυπωσιακό σερί των τελευταίων αγωνιστικών και πέτυχε μια ακόμη νίκη, επικρατώντας της Γουλβς με 2-0.

Η Νόριτς θέλησε να αποδείξει πως δεν είναι η χειρότερη ομάδα του πρωταθλήματος και με τον Δημήτρη Γιαννούλη να μπαίνει στο γήπεδο στο 74ο λεπτό, νίκησε (η πρώτη φετινή) στην έδρα της Μπρέντφορντ με 2-1.