Premier League: Νέα γκέλα για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Νέα απώλεια βαθμών για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, αυτή τη φορά απέναντι στη Σαουθάμπτον

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ήρθε ισόπαλη 1-1 με τη Σαουθάμπτον στο «Ολντ Τράφορντ», για την 25η αγωνιστική της Premier League.

Οι «Κόκκινοι Διάβολοι» έμειναν για τρίτη συνεχή συνάντηση χωρίς νίκη σε όλες τις διοργανώσεις (δεύτερη στο πρωτάθλημα) και έχασαν σημαντικό έδαφος στην κούρσα για την τετράδα. Επίσης, ο Κριστιάνο Ρονάλντο έμεινε μακριά από τα αντίπαλα δίχτυα για έκτο συνεχή αγώνα, αν και απέναντι στους «Άγιους» σκόραρε, αλλά το τέρμα ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Στο 7ο λεπτό ο Ρονάλντο πέρασε και τον Φόρστερ, αλλά ο Περό έκανε σωτήριο τάκλιν στη γραμμή. Το σκορ για τη Γιουνάιτεντ άνοιξε στο 21΄, όταν ο Μπρούνο Φερνάντες βρήκε τον Ράσφορντ κι εκείνος έδωσε στον Σάντσο για το 1-0.

Η Σαουθάμπτον ισοφάρισε με την πρώτη ευκαιρία της στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς στο 48ο λεπτό ο Ελιονούσι βρήκε με κάθετη πάσα τον Άνταμς κι αυτός πλάσαρε τον Ντε Χέα για το 1-1.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν για το γκολ της νίκης, σπατάλησαν αρκετές ευκαιρίες, αλλά δεν άλλαξε κάτι με το 1-1 να παραμένει μέχρι το τέλος.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Νταλότ, Βαράν, Μαγκουάιρ, Σο, Πογκμπά, ΜακΤόμινεϊ (75′ Ελάνγκα), Ράσφορντ (82′ Λίνγκαρντ), Φερνάντες, Σάντσο, Κριστιάνο.

Σαουθάμπτον: Φόρστερ, Γουόκερ, Πίτερς, Μπέντναρεκ (46′ Στέφενς), Σαλισού, Περό, Σ.Άρμστρονγκ, Γουόρντ, Πρόους, Ρομέου (90′ + 4′ Ντιαλό), Ελιονούσι (71′ Λιβραμέντο), Μπρόγια, Άνταμς.