Ρεάλ Μαδρίτης- Οσασούνα: Παρέμεινε ζωντανή στο τέλος

Νίκη με τα “δεύτερα” η Ρεάλ Μαδρίτης, παραμένοντας στο κόλπο του τίτλου

Για την 34η αγωνιστική του Ισπανικού πρωταθλήματος η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε με 2-0 την Οσασούνα και μένει δύο βαθμούς πίσω από την Ατλέτικο Μαδρίτης.

Η Βασίλισσα πήρε το προβάδισμα στο 76ο λεπτό με την κεφαλιά του Μιλιτάο μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ίσκο, ενώ το τελικό 2-0 έγραψε ο Κασεμίρο μετά την ασίστ του Μπενζεμά και εκπληκτικό τελείωμα του Βραζιλιάνου στο 84ο λεπτό.

Η Ρεάλ μετά την νίκη της αυτή έφτασε τους 74 βαθμούς και υπολείπεται δύο της Ατλέτικο Μαδρίτης που είναι στην κορυφή ενώ η Οσασούνα παρέμεινε στην 11η θέση με 40 βαθμούς και θέλει τρεις πόντους στα εναπομείναντα τέσσερα παιχνίδια για να παραμείνει στην κατηγορία.