Serie A: Ανατροπή στο τέλος και νίκη για τη Ρόμα

Με τέρματα από τους Λουκάκου και Αζμούν, η Ρόμα νίκησε με ανατροπή στις καθυστερήσεις τη Λέτσε.

Για την 11η αγωνιστική της Serie A, η Ρόμα πήρε το τρίποντο με 2-1 κόντρα στη Λέτσε, η Μόνζα έφυγε με το διπλο (1-3) με αντίπαλο την Ελλάς Βερόνα και η Κάλιαρι νίκησε με 2-1 την Τζένοα.

Με ανατροπή στις καθυστερήσεις, η Ρόμα νίκησε με 2-1 τη Λέτσε στο Ολίμπικο και 9η θέση με 17 βαθμούς αφήνοντας την Λέτσε στην 11η με 13 πόντους. Η Λέτσε πήρε το προβάδισμα στο 72′ με τον Άλγκβιστ αλλά η Ρόμα κατάφερε και ανέτρεψε το ματς με το γκολ του Λουκάκου στο 91′ και του Αζμούν στο 94ο λεπτό.

Στο Μπεντεκόντι, η Μόνζα επικράτησε με 1-3 της Ελλάς Βερόνα. Μεγάλος πρωταγωνιστής του ματς ήταν ο Κολόμπο με δύο γκολ. Ο Ιταλός επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 41ο λεπτό, έκανε δύο τα τέρματά της ομάδας του στο 73ο λεπτό, ο Καλντιρόλα έκανε το 0-3 στο 84′ με την Ελλάς να μειώνει το σκορ με τον Φολορούνσο στο 86ο λεπτό. Το τέλος της αναμέτρησης βρήκε την Μόνζα στους 16 βαθμούς και την 9η θέση ενώ η Βερόνα έμεινε στην 18η θέση με 8 πόντους.

Στο Ουνιπόλ Ντόμους, η Κάλιαρι νίκησε με 2-1 την Τζένοα με τους γηπεδούχους να ανεβαίνουν στην 17η θέση με 9 βαθμούς και τους φιλοξενούμενους να παραμένουν στην 15η θέση και τους 11 βαθμούς. Ο Βιόλα έδωσε το προβάδισμα στην Κάλιαρι στο 48′, ο Γκούντμουνσον τρία λεπτά αργότερα έφερε το παιχνίδι στα ίσια με τον Ζάπα στο 69ο λεπτό να γράφει το τελικό 2-1.