Serie A: Η Λάτσιο έσπασε το αήττητο της Ίντερ

Έσπασε το αήττητό της η Ίντερ από τη Λάτσιο.

Στο «Ολίμπικο» της Ρώμης «έσπασε» το αήττητο της Ίντερ στο φετινό ιταλικό πρωτάθλημα.

Η Λάτσιο νίκησε 3-1 στο σπουδαιότερο ματς της 8ης αγωνιστικής, και πλέον οι πρωταθλητές κινδυνεύουν να απομακρυνθούν από τις δύο πρώτες θέσεις της κατάταξης.

Οι «νερατζούρι» προηγήθηκαν με πέναλτι του Πέρισιτς στο 12΄, αλλά οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στο β΄ ημίχρονο, με τον Ιμόμπιλε να ισοφαρίζει στο 64΄ (επίσης από την άσπρη βούλα) και τον Φελίπε Αντερσον να τους δίνει προβάδισμα στο 81΄, παίρνοντας το ριμπάουντ μετά από απόκρουση του Χαντάνοβιτς σε σουτ του Ιμόμπιλε, πριν διαμορφώσει το τελικό σκορ στις καθυστερήσεις ο Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς.

Νωρίτερα. η Σπέτσια νίκησε με 2-1 τη Σαλερνιτάνα. Στο 51΄ Στρέλετς και στο 76΄ Κοβαλένκο έδωσαν τη νίκη στους γηπεδούχους, ενώ στο 39΄ ο Σίμι έδωσε προσωρινά προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.