Με ανατροπή στη δεύτερη θέση η Ίντερ

Με ανατροπή η νίκη της Ίντερ κόντρα στη Τορίνο και ανέβηκε στη δεύτερη θέση.

Η Ίντερ ξεπέρασε το εμπόδιο της Τορίνο, στο Τζουζέπε Μεάτσα, νικώντας την με 3-1, στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής της Serie A.

Οι νερατζούρι ανέβηκαν στη 2η θέση με 68 βαθμούς, από την άλλη η Τορίνο βρίσκεται 14η με 34 βαθμούς.

Η Τορίνο κατάφερε και άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό, με τέρμα του Μπελότι. Αποτελέσματα (0-1) με το οποίο πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Ωστόσο, η Ίντερ κατάφερε και έκανε την ανατροπή στο δεύτερο μέρος, φτάνοντας τελικά στην νίκη. Αρχικά οι Νερατζούρι ισοφάρισαν στο 48ο λεπτό με τον Άσλεϊ Γιάνγκ. Οι γηπεδούχοι μέσα σε τρία λεπτά (51′) έκανε την ανατροπή (2-1) με τον Γοντίν. Το τελικό 3-1 έκανε ο Λαουτάρο Μαρτίνεζ στο 61ο λεπτό.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της αγωνιστικής:

Σάββατο 11 Ιουλίου

Λάτσιο – Σασουόλο 1-2 (33′ Λουίς Αλμπέρτο / 52′ Ρασπαντόρι, 90+1′ Καπούτο)

Μπρέσια – Ρόμα 0-3 (48′ Φάτσιο, 62′ Κάλινιτς, 74′ Τζανιόλο)

Γιουβέντους – Αταλάντα 2-2 ((55′, 90′ Ρονάλντο/16′ Σαπάτα, 80′ Μαλινόβσκι)

Κυριακή 12 Ιουλίου

Τζένοα – ΣΠΑΛ 2-0 (24′ Πάντεφ, 54′ Σένε)

Κάλιαρι – Λέτσε 0-0

Φιορεντίνα – Βερόνα 1-1 (90+6′ Κουτρόνε / 18′ Φαραόνι)

Πάρμα – Μπολόνια 2-2 (90+3′ Κούρτιτς, 90+5′ Ινγκλέζε / 3′ Ντανίλο, Σοριάνο)

Ουντινέζε – Σαμπντόρια 1-3 (37′ Λαζάνια / 45+1′ Κουαλιαρέλα, 84′ Μπονατσόλι, 90+3′ Γκαμπιαντίνι)

Νάπολι – Μίλαν 2-2 (34′ Ντι Λορέντσο, 60′ Μέρτενς / 19′ Ερναντέζ, 73′ πεν. Μίλαν)