Γιουβέντους-Αταλάντα: Νέα γκέλα για τη Μεγάλη Κυρία

Ακόμη μια ισοπαλία παραχώρησε η Γιουβέντους, αυτή τη φορά εντός έδρας απέναντι στην Αταλάντα.

Νέα στραβοπάτημα για τη Γιουβέντους, που ήρθε ισόπαλη με 1-1 στο Τορίνο, κόντρα στην Αταλάντα, για την 12η αγωνιστική της Serie A.

Η ομάδα του Πίρλο έφτασε τους 24 βαθμούς στην τρίτη θέση, ενώ η Αταλάντα έφτασε τους 18.

Καλύτερη στα σημεία η Γιούβε στο πρώτο ημίχρονο, τη λύση στο γκολ βρήκε ο Φρεντερίκο Κιέζα. Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο νεαρός Ιταλός με εκπληκτικό μακρινό σουτ άνοιξε το σκορ. Ο 23χρονος άνοιξε λογαριασμό στη Serie A με τη φανέλα των «μπιανκονέρι».

Η Αταλάντα έφτασε κοντά στην ισοφάριση, μόλις τρία λεπτά μετά το γκολ που δέχθηκε (33′). Αλλά ο Ντουβάν Ζαπάτα νικήθηκε από τον Σέζνι σε σουτ μέσα από την περιοχή.

Στο 55′ οι γηπεδούχοι έχασαν τεράστια ευκαιρία να αυξήσουν την διαφορά, αλλά ο Ραμπιό από πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή άστοχη με κεφαλιά.

Αυτό το πλήρωσε η ομάδα του Πίρλο, καθώς η Αταλάντα βρήκε το γκολ της ισοφάρισης στο 57′. Το τέρμα για την ομάδα του Γκασπερίνι πέτυχε ο Ρέμο Φρόιλερ με υπέροχο σουτ μέσα από την περιοχή.

Στο 60ο λεπτό ο Ρονάλντο έχασε μεγάλη ευκαιρία να δώσει ξανά το προβάδισμα στην Γιουβέντους, καθώς δεν κατάφερε να σκοράρει από την άσπρη βούλα. Έτσι το 1-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος.